Хъл Сити на исторически първи финал в историята си

Отборът на Хъл Сити се класира на исторически първи финал за ФА Къп в своята история, след като днес "тигрите" сразиха с 5:3 втородивизионния Шефийлд Юнайтед във втори 1/2-финален сблъсък на "Уембли".

След като вчера Арсенал елиминира носителя на трофея Уигън чрез изпълнение на дузпи, днес футболистите на Стийв Брус бяха малко по-убедителни, бележейки пет попадения и печелейки сблъсъка още в редовното време.

Така Хъл Сити се класира на първи финал изобщо в историята си. През далечната 1930 година "тигрите" също бяха на полуфинал във ФА Къп, но тогава те губят от отбора, който ще срещнат в битката за трофея - Арсенал.

Двубоят на "Уембли" премина през куп обрати, като футболистите на Шефийлд Юнайтед на няколко пъти излизаха напред в резултата.

В 19' Шефийлд откри чрез Джоузи Бакстър, като това не бе всичко за първата част.

В 42' Хъл възстанови равенството чрез Яник Сагбо, но само две минути по-късно Шефийлд Юнайтед се оттегли на почивка с гол аванс. Стивън Скугал отбеляза след асистенция на Джейми Мърфи и изведе своите напред.

След почивката обаче на "Уембли" имаше само един отбор, като това бяха "тигрите" на Стийв Брус. Още в 49' Мати Фриат възстанови равенството, а пет минути по-късно Том Хъдълстоун изведе символичните домакини напред в резултата - 3:2.

Победата на Хъл бе наглед подпечатана в 67', когато Стивън Куин отбеляза четвърти гол и хвърли в екстаз феновете на тима. В 90' отново Джейми Мърфи върна Шефийлд Юнайтед в двубоя, но скоро след това всичко отново приключи, след като Дейвид Мейлър вкара и пети гол, оформяйки крайното 5:3 в полза на "тигрите".