Хъл и Стоук с домакински победи в Премиършип

Отборите на Хъл Сити и Стоук Сити се поздравиха с победи като домакини в мачовете си от 2-ия кръг на английската Висша лига.

Хъл Сити се наложи с минималното 1:0 над Норич, а единственото попадение в двубоя бе дело на Роби Брейди, който бе точен от дузпа в 22-ата минута.

"Тигрите" завършиха срещата с човек по-малко на терена, след като Яник Сагбо получи червен картон още в 28-ата минута. Въпреки че игра в намален състав повече от час, отборът на Хъл Сити успя да запази преднината си и взе трите точки.

Стоук Сити също записа домакинска победа - с 2:1 над новака Кристъл Палас. "Грънчарите" стигнаха до пълен обрат, след като Маруан Шамак откри за лондончани след 31 минути игра, но Стоук изтръгна успеха с два бързи гола през второто полувреме, дело на Чарли Адам (58') и Райън Шоукрос (62').

Саутхямптън и Съндърланд пък направиха боево реми - 1:1. Емануеле Джакерини изведе гостите от Съндърланд напред в резултата още в 3-ата минута, а крайното 1:1 оформи Жозе Фонте две минути преди края на редовното време.

Нюкасъл и Уест Хям също не излъчиха победител, завършвайки при нулево реми. Същият резултат - 0:0 се получи и в мача Евертън - Уест Бромич Албиън.