Хитът на Мондиал 2014 пак на световно с гол в 95-ата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Коста Рика се класира директно на световното първенство в Русия 2018, след като постигна драматично равенство 1:1 като домакин на Хондурас. Играчите на Оскар Рамирес стигнаха до бленуваната точка в петата минута от общо шестте добавено време. Тогава Кендъл Уотсън засече с глава добро центриране отдясно и хвърли трибуните в екстаз.

Преди това Еди Ернандес бе дал преднина на Хондурас в 66-ата минута, но тя се оказа недостатъчна. Така хитът на Мондиал 2014 в Бразилия - Коста Рика, събра актив от 16 точки кръг преди края на мачовете в зона КОНКАКАФ. Костариканците заемат втора позиция с 5 пункта по-малко от лидера Мексико. "Ацтеките" победиха с 3:1 Тринидад и Тобаго.

Отборът на САЩ пък разби Панама с 4:0 у дома и ги изпревари в класирането. Американците вече са трети с 12 точки, а Панама остава с 10. Четвъртото място за момента дава шанс на тима да играе бараж за класиране на Мондиал 2018. На пета позиция обаче дебне Хондурас със същия актив, но отборът ще трябва да играе с Мексико в последния кръг. Панама ще се бори за класирането си у дома срещу Коста Рика, докато САЩ гостува на последния Тринидад и Тобаго.

Иначе това ще бъде пето участие на Коста Рика на световни финали. На миналия Мондиал тимът направи истински фурор, като излезе първи от групата на смъртта, в която бяха още тимовете на Италия, Уругвай и Англия. Костариканците достигнаха до четвъртфинал след триумф над Гърция, но бяха спрени от холандците.