Хитра България излъга Беларус в София

България излъга Беларус в 4-я мач от световната квалификация. Родните национали стигнаха до минималното 1:0 след гол още в 10-ата минута. Спас Делев бе изведен на крилото и подаде по перфектен начин към Ивелин Попов, а той от няколко метра не сбърка и загуба топката с глава.

България събра 6 точки, след като в първия си мач победи и Люксембург с 4:3 отново на "Васил Левски".

Беларус бе по-добрият отбор и държеше по-често топката. Но положенията, които създадоха българите бяха доста опасни. Гостите също имаха шанс за гол, но безупречните изяви на Владо Стоянов запазиха вратата ни суха.

В края на мача звездата на Беларус Александър Хлеб получи втори жълт картон и бе изгонен.

Това бе първа победа на новия селекционер на тима ни Петър Хубчев. Той първо загуби двата си мача срещу Франция (1:4) и срещу Швеция (0:3). Все пак мачът с Беларус бе първият за Хубси, в който си избра сам играчите, тъй като в предните два двубоя футболистите вече бяха получили повиквателни.

В другия двубой от групата Холандия се разправи с Люксембур с 3:1.

България остава на четвъртото място с 4 точки, а Холандия и Швеция съответно 2-ро и 3-то с по 7 точки. Лидер е отборът на Франция с 10 точки.