Хитър Уест Бромич огорчи Ливърпул насред "Анфийлд" (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Уест Бромич Албиън постигна победа с 2:0 при гостуването си на "Анфийлд" срещу Ливърпул и прекъсна серията си от шест поредни мача без победа.

През по-голямата част от двубоя домакините бяха по-добрия отбор на терена, но пропиляха куп положения пред вратаря на "дроздовете" Бен Фостър, докато съперникът им се възползва по най-добрия начин от своите възможности.

Стражът на гостите пък определено стана играч на мача, след като на няколко пъти се намеси по страхотен начин, опазвайки вратата си суха, а в 77-та минута отрази и дузпа, изпълнена от капитана на Ливърпул Стивън Джерард.

Попадение за тима на Стийв Кларк вкараха Гарет МакАули в 81-та и Ромелу Лукаку десет минути по-късно, с което донесоха ценния успех за У.Б.А.

Така "дроздовете" изпревариха именно Ливърпул в класирането и с 37 пункта заемат 8-та позиция. Мърсисайдци остават 9-ти с точка по-малко, на цели 12 от четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Ливърпул започна силно двубоя, докато защитата на Уест Бромич действаше доста разконцентрирано в първите минути и на няколко пъти само късмета покри гостите. Така бе в 9-та минута, когато Джонджо Шелви намери мрежата на съперника от вътрешната страна, но се оказа, че футболистът на мърсисайдци е бил в засада.

Постепенно домакините изцяло взеха инициативата в своите ръце, натикаха противника в неговата половина и през цялото първо полувреме на срещата го принудиха да се задоволи само с епизодични нападения. Въпреки положенията пред вратата на У.Б.А гол така и не падаше, а на няколко пъти стражът на "дроздовете" Бен Фостър трябваше да се намесва, за да спасява своите.

Второто полувреме отново започна с натиск на Ливърпул, но точният завършващ удар липсваше. В 52-та минута много близо до попадение беше Джордън Хендерсън, който бе намерен добре в наказателното поле от Глен Джонсън и пробва удар с пета от движение, но Фостър показа изключителен рефлекс и отрази топката.

Въпреки че и през тази част Уест Бромич бе отборът, който предимно се бранеше, футболистите на Стийв Кларк действаха доста сигурно, както в защита, така и в средата на терена и максимално затрудняваха "червените".

Половин час преди края на срещата Брендън Роджърс потърси засилване на нападателната мощ на своя отбор, включвайки в игра Фабио Борини и Рахийм Стърлинг, а впоследствие на терена се появи и новото попълнение Фелипе Коутиньо.

Страхотен мач обаче продължи да прави стражът на "дроздовете" Бен Фостър. В 70-та минута той отрази силен удар на Стивън Джерард , а седем минути по-късно разочарова капитана на Ливърпул още веднъж, след като отрази негово изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за спорно нарушение на Греъм Донърс срещу Луис Суарес в наказателното поле, но Фостър поправи грешката на своя съотборник и закова топката в ръцете си.

Уест Бромич нанесе своя удар в 81-та минута, когато Гарет МакАули бе оставен непокрит в наказателното поле пред Пепе Рейна при центриране от корнер и с глава прониза испанския вратар за 0:1.

До края на срещата Ливърпул направи опит да изравни, но вместо това получи втори гол. Негов автор стана влезлият като резерва Ромелу Лукаку в първата минута на продължението, който реализира след хубава контраатака и оформи крайното 0:2.