Хищни орлета накълваха жестоко наведени смърфове

Пирин разката с 5:0 Локомотив (Пд) в мач от 8-ия кръг в елита и зарадва верните си фенове, предаде репортер на Sporta.bg от стадиона в Благоевград. "Орлетата" накълваха жестоко "смърфовете" още от съблекалнята. В 6-ата минута страхотният днес Анте Рениа развинти Велковки по лявото крило и подаде отлично към Станислав Костов. Нападателят моментално засече от 10 метра по земя и опъна мрежата зад Диао. После в 9-ата минута Анте Рениа отново направи смешен Велковски, озова се сам срещу стража и с майсторски изстрел с външен фалц попари пловдивччани за втори път.

Локо реагира с един хубав фаул на Пламен Крумов, топката обаче се отби в горната греда и не влезе в мрежата. Силната и идейна игра на домакините даде резултат в 42-ата минута, когато резултатът набъбна още. Вездесъщият Анте Рениа направи поредния си мощен рейд, пробва пас, вратарят изби, но Станислав Костов чакаше на дузпата и с десния крак не сгреши - 3:0.

Трябва да се отбележи, че още в 12-ата минута треньорът на Локо Войн Войнов смени неадекватния Димитър Велковски. Играчът побесня от унижението и със страшна злоба изрита кофи с вода край тъчлинията. Освен това Велковски не подаде ръка на Войнов при смяната, а моментално се насочи към душовете.

През втората част Пирин разумно разиграваше кълбото и не оставяше свободни пространства за гостите. Контрите на домакините вещаеха опасности. Веднъж и гредата спаси "смърфовете". Все пак в 71-ата минута Аймен Суда вкара нов гол. Техничарят се оказа сам срещу вратаря и с хубав удар се разписа. При положението имаше засада, която страниният рефер не видя. Това обаче с нищо не повлия на крайния изход на двубоя, в който пловдивчани се изложиха яко. В края на срещата резервата Петър Христов от 12 метра фиксира крайното 5:0.

Момчетата на Милен Радуканов събраха 9 точки и са на 9-о място. Локомотив е с 11 пункта на 7-а позиция. Представянето на отбора обаче подхождаше повече на нискоразредно тимче, отколкото на клуб с претенции за топ 6 в Първа лига, каквито амбиции бяха прокламирани.