Химки надигра Олденбург в третия кръг на Евролигата

снимка: bckhimki.ru

Химки записа втората си победа в Евролигата този сезон, след като надви като домакин тима на Олденбург със 77:72 снощи. Руснаците не стигнаха лесно до успеха и решиха срещата в своя полза благодарение на по-стабилна игра в заключителната част на двубоя.

 

Паулус Янкунас записа добър мач за отбора на Химки с 23 точки и 7 борби, подкрепян от съотборниците си Виталий Фридзон и Робертас Явтокас с по 12т.

 

Джекил Фостър бе най-резултатен за загубилия тим с 17 точки и 6 борби, а Милан Майсторович и Джошуа Картър се отличиха със съответно 14 и 12 точки.

 

Руският вицешампион се изкачи на второто място в групата си след записаната победа и другата седмица гостува на Армани Джийнс в Италия, докато Олденбург ще има трудната задача да запише втори успех в лигата като домакин на фаворита Реал Мадрид.