Хичо избухна с хеттрик за Самсунспор

снимка: levski.bg

Бившият халф на Левски - Николай Димитров, отбеляза хеттрик за турския футболен клуб Самсунспор, който се наложи с 4:0 над борещия се за промоция от втора дивизия Ризеспор.

Българският халф, който премина в редиците на Самсунспор в средата на месец януари, започна головата си серия още в шестата минута на мача.

Той добави още едно попадение за новия си клуб в 28-та, с което двата тима се оттеглиха на почивка при два чисти гола аванс в полза на Самсунспор.

Муса Йълмазер покачи на 3:0 само три минути след подновяването на играта, а Димитров довърши своя хеттрик 19 минути преди последния съдийски сигнал.

Благодарение на победата над Ризеспор, Самсунспор се откъсна на четири точки от Гьозтепе в битката за оцеляване във втора дивизия.

Ризеспор остава четвърти и в зоната на плейофите, с две точки изоставане от лидерите Манисаспор и Кайзери, посочва БТА.