Хеттрик за Реал (Мадрид) на "Globe Soccer Awards", CR7 с ново отличие

снимка: twitter.com

Носителят на „Златната топка“ Кристиано Роналдо добави нов приз в богатата си колекция. Португалската звезда на Реал (Мадрид) бе избран за най-добър футболист за 2017-а година в поредното издание на „Globe Soccer Awards“. Лъскавата церемония се проведе в Дубай.

Кристиано направи хеттрик от индивидуални награди след „Златната топка“ и приза на ФИФА за най-добър футболист. Португалското крило вкара 53 гола в 60 мача през календарната година и стана шампион на Испания, Европа и света. Той изпревари Лионел Меси и Неймар, за да спечели отличието. 32-годишният играч обаче не присъства на церемонията. Той се включи в конферентна връзка. Живата легенда на футбола Алесандро дел Пиеро бе с португалеца и му връчи статуетката.

Очаквано, Реал (Мадрид) спечели приза за най-добър отбор на 2017 година. „Кралския клуб“ завърши един от най-великите си сезони, в който спечели Шампионската лига за втори пореден път, грабна титлата в Испания под носа на Барселона и стана световен клубен шампион. „Белия балет“ изпревари Манчестър Юнайтед и Монако в анкетата и спечели наградата за трети път.

Мениджърът на „Кралския клуб“ Зинедин Зидан е най-добър треньор на 2017. Френският специалист стана първият наставник, който печели Шампионската лига 2 пъти подред, и вече записа името си със златни букви в историята на 12-кратните шампиони на Европа.

Първата награда на церемонията грабна изпълнителният директор на Манчестър Сити Феран Сориано. Той взе статуетка в категорията „Спортен бизнес“. За най-добър ръководител пък бе избран вицепрезидентът на Монако Вадим Василиев.

Най-добрият рефер за 2017 е 42-годишният немски съдия Феликс Брих. Авторитетният съдия свири финала на Шампионската лига между Реал (Мадрид) и Ювентус, приключил с победа 4:1 за „Кралския клуб“.

Легендарният капитан на Барселона Карлес Пуйол грабна наградата за цялостни успехи в кариерата си. Испанският бранител помогна за 6 титли на каталунците в Примера дивисион и за 3 трофея в Шампионската лига. Освен това, вече 39-годишният Пуйол завоюва европейското и световното първенство с Испания.

Марчело Липи пък спечели приза за знаменита кариера в треньорството. Моментът бе специален, тъй като бившият наставник на Италия получи наградата си от своя възпитаник Франческо Тоти. Двамата спечелиха световната титла със „Скуадра адзура“ през 2006 в Берлин. Принцът на Рим също бе отличен – той спечели награда за цялостна кариера. След близо 800 мача за Рома и над 300 гола в продължение на 25 години, капитанът на римските „вълци“ се превърна в синоним на отдаденост и любов към един-единствен клуб.

За безпрецедентен 7-и път в своята кариера Жорже Мендеш грабна наградата за „Най-добър агент“. Той изпревари Мино Райола в прекия сблъсък в този бранш.

Испанският футболен шампионат бе избран за номер 1 в света и така изпревари сериозния си конкурент – английската Висша лига. Наградата получи президентът на „Ла Лига“ Хавиер Тебас.