Хеттрик на Павлюченко подчини Армения

Русия спечели с 3:1 домакинството си на Армения в Група В и се откъсна временно в класирането с 13 точки, пред Словакия и Ирландия, които са с 10 и мач по-малко. Изненадващо гостите поведоха в 25-ата минута чрез натурализирания бразилец Маркос Пицели, но Роман Павлюченко наниза три безответни гола в 26-ата, 59-ата и 73-ата от дузпа, за да донесе заслужен успех на „сборная".

По този начин възпитаниците на Дик Адвокаат прибавиха много важни три точки към актива си в борбата за първото място в групата, а и взеха реванш от коравия си противник за равенството 0:0 в мача в Ереван.

В 25-ата минута добра акция на домакините позволи на Аршавин изведе на стрелкова позиция Жирков, чийто удар по диагонала бе отразен от стража на Армения Березовски. В последвалата светкавична контраатака Маркос се оказа сам срещу Акинфеев и след като го преодоля, прати топката в мрежата покрай плонжа на Игнашевич.

Само няколко секунди по-късно Анюков намери отлично Павлюченко в наказателното поле и с красиво воле нападателят на Тотнъм изравни резултата - 1:1. Подобна бе ситуацията и при втория гол, когато този път Семшов сложи кълбото на крака на Павлюченко, за когото не бе трудно да го засече в мрежата за 2:1. В 73-ата минута Жирков бе повален в наказателното поле и острието на „шпорите" реализира хеттрика си с точно изпълнение от бялата точка.