Хеттрик на Ибра донесе нов успех на ПСЖ в Лига 1

Лидерът във френското първенство Пари Сен Жермен записа 18-та победа от началото на сезона, след като се наложи с 4:2 при гостуването си на Тулуза в мач от 26-ия кръг на Лига 1.

Звездата на на парижани Златан Ибрахимович бе с основен принос за успеха. Шведският национал блесна с хеттрик във вратата на домакините и напълно отчая защитата на Тулуза.

Златан откри резултата след точно изпълнена дузпа в 32-ата минута, но Тулуза се върна в мача с гол на Бен Йедер малко преди почивката (44’).

Езекиел Лавеци отново даде преднина на ПСЖ след 56 минути игра, а Ибрахимович направи 3:1 с второто си попадение в мача в 68-ата минута.

Малко по-късно домакините намалиха на 3:2 отново чрез Бен Йедер в 72-ата минута, а крайното 4:2 оформи Златан Ибрахимович, наказвайки за трети път вратаря на Тулуза.

След този успех ПСЖ събра 61 точки и запази преднината си от 5 пункта пред втория Монако във временното класиране на Лига 1. Тулуза пък заема 10-а позиция с актив от 33 точки.