Хеттрик на Демба Ба върна Нюкясъл на третото място

Отборът на Нюкясъл продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Премиършип. „Свраките" победиха с 3:1 тима на Стоук Сити като гост в последната среща от 10-ия кръг на Висшата лига.

Хеттрик за Нюкясъл реализира Демба Ба. По този начин гостите записаха шестата си победа в първенството от началото на сезона и продължават да бъдaт непобедени. „Свраките" са на трето място с 22 точки, само с една по-малко от Манчестър Юнайтед.

Гостите започнаха по-добре двубоя и в 11-та минута Демба Ба откри резултата след като засече с глава центриране на Габриел Обертан. Домакинiте от Стоук имаха инициативата след гола и търсеха изравняването. В края на полувремето обаче „свраките" нанесоха втория си удар. След добра атака за гостите Бест намери добре Ба и той отблизо покачи резултата на 2:0.

Усилията на домакините през второто полувреме дадоха резултат чак в 74-та минута, когато съдията свири дузпа за нарушение на голмайстора Демба Ба срещу Питър Крауч в наказателното поле. Джонатан Уолтърс върна един гол от бялата точка, но след само шест минути гостите също получиха право на наказателен удар. Бест бе фаулиран, а Демба Ба бе точен от бялата точка за да реализира своя хеттрик за Нюкясъл.

Така Нюкясъл продължава да е плътно зад лидерите от Манчестър, като има точка по-малко от „червените дяволи" на третото място. Стоук Сити заема 11-то място с актив от 12 точки.