Хетафе прегази Селта

Адриан Колунга вкара гол и подаде за друг при победата на Хетафе с 3:1 над Селта Виго в мач от 24-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Нападателят на Хетафе открадна топката от защитника на съперниците Густаво Кабрал и изпрати топката в далечния ъгъл на стража на Селта за 1:0 след едва десет минути игра.

Малко по-късно Фернандес изравни след гол с глава, но в 34-та минута Диего Кастро добави отбит удар в мрежата на Селта за 2:1.

Три минути преди края на полувремето Колунга центрира от корнер и Федерико Фернандес оформи крайното 3:1.

Отборът на Хетафе, който се намира в средата на таблицата, продължи серията си без загуба у дома на седем поредни мача.

Селта пък загуби за 11-и път от общо 13 гостувания и остана в зоната на изпадащите. По-късно днес в Примера, Барселона гостува на Гранада, Малага приема Атлетик Билбао, а Реал Сарагоса е домакин на Осасуна.