Хетафе остави Виляреал близо до зоната на изпадащите

Абделасис Барада вкара късен гол за победата на Хетафе с 2:1 над Виляреал, с което малкият отбор от мадридската област остави "жълтата подводница" на три точки от зоната на изпадащите в испанското първенство по футбол.

Виляреал завърши миналия сезон в зона Шампионска лига, но тази година е 17-и след мачовете от 26-ия кръг в Примера дивисион. Хетафе поведе след едва шест минути игра на "Ел Мадригал", след като Диего Кастро завърши контраатака за 1:0.

Виляреал получи три шанса да вкара до почивката, но успя да се възползва само от един от тях. Първо Борха Валеро изпусна дузпа, а след това Маркос Сена удари греда, за да се стигне до нов наказателен удар и попадение на Нилмар секунди преди почивката.

Нова отлична контраатака обаче донесе успеха на Хетафе, след като Барада беше точен само 18 минути преди края на мача.

Победата изкачи Хетафе на 13-о място и възпитаниците на Луис Гарсия Пласа вече са с пет точки пред отбора на Виляреал, който беше изпратен от "Ел Мадригал" с бурни освирквания от страна на собствените си фенове.