Хетафе опитоми тигъра на Атлетико

Скромният столичен отбор Хетафе постигна историческо равенство 0:0 с един от градските си съперници Атлетико (Мадрид) в предпоследния сблъсък от 30-ия кръг в Примера дивисион.

Хетафе не само прекърши крилете на устремените към второто място „дюшекчии", но и написа нови страници в историята си с две изключително престижни постижения за клуба.

Първо - Хетафе не допусна гол в 4-ти пореден кръг от Ла Лига, което е най-дългата серия на тима в историята на участията му в елита на испанския футбол.

Второ - Хетафе записа рекорден за клуба 7-ми мач без поражение (4 победи и 3 равенства), което не се беше случвало в рамките на един сезон в Примера дивисион.

Атлетико пък отново се представи неубедително в градско дерби, в което е от гостуващата страна - тимът има само 1 победа в последните си 11 мача срещу столични отбори, когато не играе на „Висенте Калдерон".

Колумбийският тигър на „дюшекчиите" Фалкао не можа да се разпише и има само 1 попадение в последните си 5 срещи от Примера дивисион (срещу Валенсия миналия кръг за ремито 1:1).

Таранът има 22 гола в Ла Лига и изостава с 21 от лидера при реализаторите в шампионата Лео Меси и със 7 от втория в класацията Кристиано Роналдо.

Част от вината за яловото нападение на Атлетико може да се търси в червения картон на Марио Суарес в 72-ата минута, когато той остави гостите с човек по-малко на терена.

Заради регистрираното реми Атлетико остава на 3-та позиция с актив от 62 точки и вече е с 3 по-малко от втория Реал Мадрид.

Хетафе пък се изравни с друг столичен клуб - Райо Вайекано - на 8-мото място, като и двата тима имат по 44 пункта.