Хетафе и Расинг откриха кръга с равенство

Отборите на Хетафе и Расинг Сантандер дадоха начало на 36-ия кръг в испанската Примера Дивисион, завършвайки наравно 1:1 в днешния ранен двубой на "Колизеум Алфонсо Перес" в мадридското предградие.

И за двата тима сблъсъкът бе без значение, имайки предвид, че Хетафе доиграва сезона, докато Расинг изпадна в Сегунда още през уикенда, губейки домакинството си на Атлетик Билбао.

През първата част попадения на "Колизеум"-а нямаше, като в 25' гостите от Сантандер пропиляха дузпа в своя полза. Зад топката от единадесетте метра застана Папакули Диоп, но сенегалецът пропусна.

Второто полувреме все пак предложи попадения в двете врати, като резултатът бе открит в 59'. Тогава правото да изпълнят дузпа получиха и домакините, а Мику бе точен, вкарвайки за 1:0.

Радостта на Хетафе обаче трая само шест минути, тъй като скоро след това Папакули Диоп се реваншира за пропуска си от бялата точка, отбелязвайки за крайното 1:1.

По този начин Хетафе събра актив от 46 точки и се изравни с отборите на Севиля и Майорка в средата на таблицата, докато Расинг остава твърдо последен с едва 27 точки.