
Милан взе трите точки при домакинството си на тима на Торино, побеждавайки ги с разгромното 5:1. В герой за миланци отново се превърна Филипо Индзаги, който наниза три гола за успеха.
Филипо Индзаги откри резултата още в 13-ата минута, когато Дейвид Бекъм центрира от свободен удар и острието на Милан с глава откри. В 37-ата минута „росонерите" повториха упражнението и отново Индзаги записа името си сред голмайсторите. При този резултат завърши и първата част.
След почивката миланистите не върнаха педала на газта и стигнаха до нови две попадения. Роналдиньо намери по отличен начин Индзаги в наказателното поле в 60-ата минута и бившият нападател на Ювентус не сбърка и направи резултата класически.
В 68-ата минута Масимо Аброзини беше съборен в наказателното поле и съдията Лука Банти посочи бялата точка. Бразилецът Кака бе безпощаден и направи резултата 4:0. Гостите стигнаха до почетно попадение, когато в 80-ата минута Иван Франческини с плътен удар от дясната страна на атаката на Торо намали.
В последната минута на двубоя Масимо Амброзини оформи крайното 5:1. Полузащитникът на "росонерите" бе намерен от Кака и безпощатно оплете топката в мрежата на противника.
С успеха Милан излиза на второ място в класирането в Серия А с равен брой точки с Ювентус. „Росонерите" обаче имат по-добра голова разлика, което им отрежда втората позиция. Ювентус вчера успя да стигне до равенство 1:1 срещу лидера и почти сигурен шампион Интер на Олимпийския стадион в Торино.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ