Херта и Домо се сбогуваха с Купата на Германия

галерия:

Лидерът във Втора Бундеслига Херта Берлин напусна борбата за Купата на Германия, след като днес "старата дама" претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Кобленц.

 

Двубоят бе от втория кръг на надпреварата, а българският национал Валери Домовчийски отново попадна сред титулярите на наставника Маркус Бабел.

 

Домо обаче бе заменен след 74 минути игра, когато домакините от Кобленц вече водиха с 2:0, благодарение на попаденията на Щал и Стеегман.

 

Рамос пък реализира за гостите от Берлин в 89', ала за повече Херта нямаше сили, особено и с оглед на факта, че тимът на Домовчийски завърши срещата с числено-намален състав. Изгонен от игра в 81' бе Рафаел.