Херо загуби и последния си мач в Черноморец

Локомотив София победи Черноморец с 2:1 като гост в мач от 39-ия кръг на втората седмица на "А" група. Едва около стотина зрители изгледаха мача на стадион "Лазур" в Бургас, който бе последен за Черноморец за сезона в елита и без значение за крайното класиране.

Черноморец вече изпадна от "А" група, докато Локомотив си гарантира оставането сред майсторите след победата над Славия с 2:0 преди два кръга.

Гостите от София започнаха по-настойчиво и създадоха няколко добри положения, но Даниел Генов и Димитър Илиев пропуснаха. В 35-а минута Локомотив стигна до гол след точно попадение на Димитър Илиев, който при една контраатака получи топката в наказателното поле и майсторски откри резултата.

Само две минути по-късно Черноморец възстанови равенството след зрелищно попадение на Милчо Ангелов, известен с прозвището Щатния реализатор. Ангелов намери топката от въздуха и с параболичен удар от ъгъла на наказателното поле не остави шансове на вратаря на гостите Божидар Митрев.

Локомотив си върна аванса от един гол след почивката, след като Марко Ранджелович отбеляза един от най-красивите голове през сезона. В 57-а минута Маркиньос центрира и сърбинът със задна ножица от точката за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата.

Черноморец можеше да изравни в 86-а минута, но удар на Милен Василев от фаул срещна напречната греда.