Херо и Черноморец капитулираха срещу ЦСКА в края

ЦСКА и Стойчо Младенов най-накрая успяха да разгадаят ребуса Димитър Димитров – Херо, след като Черноморец не удържа равенството 1:1 и в края на двубоя капитулира пред Валентин Илиев, който отбеляза победния гол за 2:1 в последен мач от 24-ия кръг на А група.

След нулеви първи 70 минути двата отбора си размениха по един гол в рамките на 6 минути. Първо в 72' след брилянтно центриране на Гъргоров резервата и дебютант Тони Силва успя да се разпише с глава. След грешка на защитата обаче в 78' Фонесека изравни.

Живкович се оказа анти-герой за своите, след като в 90' вратарят излезе неразчетено при центриране и Валентин Илиев успя да донесе победата на ЦСКА с глава.

Така черната серия на „армейците“ срещу Димитър Димиторов – Херо приключва след 13 години неуспехи срещу бившия национален селекционер.

4068771

Победният гол на Илиев пък позволи на ЦСКА да се изкачи на 3-о място, като отборът е с 45 точки – на 1 пред четвъртия Левски, който приключи при 2:2 срещу Славия. Черноморец остава на 11-о място с 20 точки – на 8 зад Локомотив (София) и спасителното 10-о място.

Томаш Черни дори не беше включен в групата за мача, като Райс М'Боли застана на вратата на „червените“. Само Ди Вани от новите пък беше включен в стартовия състав, докато в центъра на защитата застана Попов до Валентин Илиев за сметка на контузения Менди.

4068773

Двубоят почна с опасен удар на новопристигналия Симеон Райков още в 1', но М'Боли внимаваше и успя да отрази. Агресията в играта на "акулите" продължи и още в 11' можеше да падне гол след заучено положение, но М'Боли отново се намеси добре.

Постепенно ЦСКА натисна и на два пъти Живкович трябваше да боскира при опасни центрирания. В 21' обаче при бърза контраатака Фонсека изведе отлично Траянов, но ударът му бе париран от М'Боли. Отбитата топка стигна до Фонсека, който от страхотна позиция стреля право във вратаря - все ише 0:0 на "Лазур".

4068774

Малко след като изтече първия половин час Яни Пехливанов и Милисавлевич се сблъскаха в средата на терена, което доведе до контузия за играча на Черноморец. Той беше изнесен на носилка, а Дамчевски се появи на негово място.

До края на полувремето грешките на играчите и на двата отбора зачестиха, като не беше създадено нито едно добро положение за гол - 0:0 след сравнително скучни 45 минути.

7 минути след подновяването на играта "армейците" стигнаха до добра ситуация, след като Живкович увисна при центриране на Петров, но Ди Вани не успя да засече топката в посока опразнената врата. Отново аржентинецът можеше да се разпише в 60', но от 12 метра стреля право във вратаря. В същото време пък Мартин Петров излезе от терена, а на негово място се появи Косоко.

4068777

След двете опасности пред Ди Вани "акулите" коригираха грешките в защита и се затвориха в защита, търсейки контраатаката, докато ЦСКА все по-трудно стигаше до наказателното поле.

Това се промени в 72', когато Емил Гъргоров проби отляво на наказателното поле и центрира към далечната греда, където резервата Тони Силва надскочи Траянов и с глава успя да реализира - 0:1 за "червените". Косоко можеше да даде аванс от 2:0 на гостите, но не успя да изпревари вратаря, останал сам срещу него.

Пропускът му бе наказан в 78', когато при центриране в наказателното поле Валентин Илиев не успя да избие добре и топката попадна във Фонесека. Фо-поре закъсня да се намеси и халфът с мощен удар остави М'Боли безпомощен.

Все пак капитанът Валентин Илиев донесе ценните три точки, след като вратарят Живкович не се намеси добре при центриране от корнер, а с глава защитникът фиксира крайното 2:1 за 31-кратните шампиони.