Хендерсън: Не се отказваме от Топ 4

Полузащитникът на Ливърпул и втори капитан на отбора Джордан Хендерсън заяви след загубата от Арсенал с 4:1, че той и съотборниците му няма да се откажат да преследват място в Шампионска лига през следващия сезон.

Последните две срещи мърсисайдци играха много по-слаб футбол, от този, който показваха преди месеци. Първо дойде загубата от Манчестър Юнайтед, гарнирана с червения картон, който Стивън Джерард си изкара след само 38 секунди на терена, а след това и трите гола допуснати в рамките само на осем минути от Арсенал показаха доста колебание в защитата на "червените".

"Да допуснеш три гола за осем минути не е никак добре. Мисля, че се представихме слабо в защита. Сигурен съм, че на тренировка ще има какво да подобрим след мача с Арсенал. Смятам, че трябва да играем по-агресивно както в защита така и в нападение.

Знаехме, че ще е много трудно да се преборим за място в Топ 4 още преди Нова година, а сега ми се струва още по-сложно. Но това съвсем не означава, че се отказваме от място сред най-добрите четири. Имаме да изиграем още седем мача, ще се стараем да извлечем най-доброто от тъх, пък ще видим какво ще стане", заяви Хендерсън пред официалния сайт на Ливърпул.