Хефрен Суарес попадна в полезрението на Ливърпул

галерия:

Роденият във Венецуела талант на Барселона Хефрен Суарес може да се озове в редиците на Ливърпул през следващия сезон, съобщава днес Sky Sports.

 

23-годишният нападател притежава отлични технически качества, но чудовищната конкуренция и борбата с контузиите не му позволява да играе редовно за каталунския гранд.

 

Настоящият контракт на Хефрен с Барса изтича през лятото на следващата година, като е твърде спорно, дали той ще бъде подновен. Най-вече и с оглед на факта, че крилото рядко попада в състав на Пеп Гуардиола.

 

В такъв случай, ръководството на Барселона е готово да прибере добра сума за своя юноша, разделяйки се с услугите му. Смята се, че "каталунците" ще искат около 10 милиона евро за Хефрен, като е възможно и да бъде постигната договорка на 8 милиона.

 

Самият венецуелец винаги е твърдял, че има желание да пробие в своя роден клуб, но и за момента това изглежда трудно постижимо.