Хебър хвърли бомбата срещу ЦСКА, има една крачка до полуфинал (резултати)

снимка: lap.bg

Хебър (Пазарджик) изненадващо надви ЦСКА като гост с 3:1 (25:21, 13:25, 25:19, 25:21) в първи мач от 1/4-финалната фаза на плейофите в Суперлигата. Тимът на Атанас Петров шокира "червените" в собствената им зала "Васил Симов" и ще има възможност да приключи серията у дома на 12 март (понеделник). Двубоят в зала "Васил Левски" в Пазарджик е от 18:30 ч. и може да се окаже решаващ, тъй като 1/4-финалите се играят до две победи от три срещи.

В първия гейм при 13:13 на сервис за гостите застана Минчо Минчев, който направи страхотна серия и Хебър поведе с 5 точки - 18:13. Това бе достатъчно на играчите на Атанас Петров да вземат първата част. Втората обаче бе кошмар за гостите. Те направиха само 13 точки и изглеждаха така, сякаш един гейм им е достатъчен.

Това се промени коренно в третата част, когато Хебър дръпна със 7:1 след нова добра серия от сервис, този път на Мартин Симеонов. До края ЦСКА опита всичко, но не само не успя да вземе този гейм, а и следващия. Тимът от Пазарджик пак дръпна рано в резултата в оказалата се последна четвърта част и триумфира заслужено с успеха.

Минчо Минчев бе най-резултатният играч в мача с 16 точки (2 аса). Мартин Палийски добави 14 (1 ас, 3 блокади), Александър Ляфтов завърши с 13 (1 ас, 2 блокади), а Мартин Симеонов заби 12 точки (2 аса, 1 блокада) за победата.

За ЦСКА Пламен Шекерджиев записа 14 точки (1 ас, 1 блокада), а Яни Георгиев (2 блокади) и Ивайло Стефанов (3 блокади) нанизаха по 12 точки.

В другите мачове от 1/4-финалите Монтана победи Добруджа 07 с 3:1 у дома, а лидерите след редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) разбиха Марек Юнион-Ивкони с 3:0 като домакин. Донякъде изненадващ бе и успехът на Пирин (Разлог), който не се даде вкъщи срещу Левски и разгроми столичани с 3:0.