Хайдук изпълни заканата си: Би Левски, но минимално

Левски загуби с 0:1 от Хайдук (Сплит) като гост в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Минималната загуба оставя шансове на "сините" за продължаване, тъй като реваншът е в София. Треньорът на столичани Николай Митов обаче ще трябва да промени много неща в играта, тъй като Левски не успя да покаже нищо интересно в атака, а грешките в защита не бяха никак малко.

Вече 10 поредни мача Левски не успява да победи като гост в евротурнирите, а също така и шести мач на чужд терен остава без вкаран гол от "сините".

Двата отбора започнаха доста колебливо и играта бе предимно в центъра. Хайдук все пак опита на няколко пъти да атакува по-остро, а в 24-ата минута Савас Генцоглу е повален от Димитър Пиргов в наказателното поле на Левски. На съдията Мохамед ал Хакин не му остана нищо друго освен да посочи бялата точка. Марко Футач реализира в долния десен ъгъл на Митрев, който се хвърли в обратния.

През втората част скуката в Хърватия бе пълна. Левски не сътвори нищо кой знае колко интересно пред врата на Хайдук.

Реваншът е на 20 юли на "Герена", но ще бъде пред празни трибуни заради наказанието, което Левски изтърпява.