Хасково вече гледа към 1/4-финалите

Новакът Хасково поднесе сензацията на деня

Емил Велев - Кокала записа първа победа начело на Хасково, а елитният тим погледна уверено към фазата на 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

Този следобед новаците в "А" група подчиниха убедително с 3:0 гостуващия Банско в първи двубой пред собствена публика, улеснявайки максимално реванша в курортния град.

Точни за Хасково бяха Атанас Чепилов, Димитър Алексиев и Джихад Кямил.

Двубоят в Хасково стартира брилянтно за домакините, които бяха наблюдавани на живо от малко повече от сто свои привърженици.

Още до 13' елитният тим набързо поведе с 2:0, след като първо юношата на Левски Атанас Чепилов прехвърли успешно вратаря на гостите и откри, а минути след това Димитър Алексиев засече центриране на свой съотборник и успешно удвои преднината на хасковлии.

Дебютантът в състава на домакините Олег Шалаев можеше да покачи на 3:0 десет минути преди почивката, но футболистът на Хасково пропусна да вкара от изгодна позиция.

Сериозен пропуск направи и друг състезател на домакините - Джихад Кямил, който не успя да отбележи останал очи в очи със стража на Банско Александър Стоянов.

До края на срещата гостите от Банско треснаха гредата зад Боян Пейков и пропуснаха да се върнат в двубоя, а крайното 3:0 бе оформено петнадесет минути след почивката от Джихад Кямил, който се реваншира за пропуска си през първата част.