Хасково се върна с победа в професионалния футбол

Хасково се върна в професионалния футбол с победа с 2:0 като гост на Академик (Свищов). Димитър Алексиев и капитанът Недялко Хубенов се разписаха за успеха на южняците, които бяха включени по служебен път през седмицата на мястото на отказал се отбор.

Марек Дупница се наложи с 1:0 над Банско в югозападно дерби. Единственото попадение за домакините вкара Ивайло Андонов в 45-ата минута от дузпа.

Изпълнителният директор на дупничани Иво Паргов заяви за БТА, че е доволен от играта на своите, а победата е малка за превъзходството.

Друг новак- Ботев гълъбово, изпусна да си тръгне с три точки от Добрич. Накрая домакините се радваха на точката, след като 10 минути преди края Иван Цачев изравни.

Гълъбовци откриха резултата в 56-ата минута чрез капитана си Георги Кирилов. Също пет минути преди края до равенство се добраха футболистите на Пирин (Разлог)- 1:1 у дома срещу Спартак (Варна).

Изпълнителният директор на варненци Диян Дончев не можеше да си намери място от яд заради пропуснатата победа, въпреки че неговите бяха само 15 човека в групата за мача.