Хасково изравни серията срещу Нефтохимик

Хасково 2012 победи като гост Нефтохимик 2010 (Бургас) със 73:67 (21:19, 21:22, 17:13, 14:13) точки във втория мач от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, информира БТА.

Така резултатът в серията е изравнен - 1:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача. Третият двубой е в четвъртък в Хасково.

Първото полувреме бе изключително равностойно, въпреки че домакините поведоха с 6 точки - 33:27 в 15-а минута. На почивката възпитаничките на Петко Маринов отстъпваха с точка - 42:41. Гостенките решиха мача в началото на третата четвърт, в която направиха серия от 13:0 и поведоха с 14 точки - 55:41.

Преди последните 10 минути отборът на Хасково 2012 имаше аванс от 5 точки - 59:54, а малко по-късно преднината му достигна 11 точки - 65:54. До края домакините не успяха да стигнат до обрат и ще се надяват на поне една победа като гост, ако искат да пратят серията в пети мач.

За Хасково 2012 пет баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив. Николина Николич завърши с 15 точки и 5 борби, Амра Мехмедич добави 13 точки, 5 борби и 5 асистенции, Наталия Топалова-Шопова записа 13 точки и 9 борби, а по 11 точки вкараха Антония Загорова и Анита Тейлане.

За домакините от Бургас се отличиха Ашли Гейл направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 16 борби, с 14 точки и 13 борби завърши Вийве Кай Ребане, а по 11 точки реализираха Олга Добровина, която направи 10 асистенции, и Анна Соколан.