Хасково изхвърли Левски на полуфинал

снимка: dunav8806.com

Хасково 2012 победи Левски с 81:70 точки след продължение и се класира за финала на турнира за Купата на България по баскетбол за жени.

Финалната четворка на надпреварата се провежда във Велико Търново. Редовното време завърши 65:65 точки. В спора за трофея утре от 18.00 часа баскетболистките от Хасково ще играят с победителя от втория полуфинал между Дунав 8806 (Русе) и Монтана 2003.

Отборът на Левски започна по-добре мача и водеше през първите 10 минути. "Сините" взеха аванс с 8:2, а преди началото на втората част имаха предимство от 18:15. Съперничките им подобриха играта си и изравниха - 25:25 след кош на Уолтия Рол, а на почивката Левски водеше с 28:27, информира БТА.

В началото на третата част възпитаничките на Елена Станкова стигнаха до обрат - 30:28, но "сините" отново излязоха напред в резултата при 35:34. Отборът на Левски успя да поведе с 44:37, а след 30 минути имаше аванс от 47:43. В последната част "сините" отново имаха предимство и дори предниан от 10 точки - 57:47, но съперничките им не се предадоха и 19 секунди преди края Биджони Рийвс изравни след тройка - 65:65.

До края Шарел Алън не можа да отбележи на два пъти и се стигна до продължение. В добавеното време баскетболистките на Хасково направиха серия от 6:0, отбелязаха 16 точки срещу само 5 за Левски и стигнаха до успеха с 11 точки разлика - 81:70.

За победителките се отличиха Биджони Рийвс с 23 точки бе, 21 точки и 13 борби добави Уолтия Рол, а с 15 точки и 13 борби завърши Лидия Върбанова. За Левски най-полезни бяха Шарел Алън с 19 точки и 11 борби и Христина Иванова с 18 точки. Наташа Попович вкара 10 точки и спечели 11 борби.