Хасково и Локо (Пд) на четвъртфинал на Държавното по тенис

Хасково и Локомотив (Пловдив) се класираха за четвъртфиналите на Държавното отборно първенство за жени, което се провежда на кортовете на ТК "Банкя".

Хасково се наложи с 2:1 победи над състава на домакините. В мача на първите ракети Виктория Желева победи Изабел Николаева от ТК "Банкя" със 7:5, 6:2.

След това Стефани Арсова изравни резултата, след като надигра с 6:2, 6:2 Елена Арнаудова. В решителния мач на двойки Виктория Желева и Невена Шопова спечелиха срещу Изабел Николаева и Стефани Арсова с 6:4, 6:2.

На четвъртфиналите в петък Хасково се изправя срещу поставения под номер 3 в схемата ТК "Дема". В другия двубой от първия кръг Локомотив надигра с 2:0 победи ТК "Драгалевци", като загуби общо два гейма в срещите.

В следващия кръг пловдивчанки излизат срещу шампионките и втори поставени тенисистки на Левски. В останалите два четвъртфинала се срещат НСА - Черно море-Елит (Варна) и ТК "15-40" - Лозенец 2000.