Хари Кейн с гол №30 при победа на Тотнъм

Хари Кейн отбеляза своя гол №30 за настоящия сезон, а Тотнъм запази надеждите си за участие в европейските турнири през следващия сезон.

"Шпорите" превзеха "Сейнт Джеймсис Парк" и спечелиха с 3:1 визитата си на Нюкасъл в мач от 33-ия кръг, с което лондончани се изравниха по брой точки с петия в таблицата Ливърпул - по 57. Мърсисайдци обаче са и с мач по-малко.

Тотнъм се доближи и на 7 точки зад шампиона Манчестър Сити и зона Шампионска лига, с което "шпорите" все пак запазиха и някакви илюзорни шансове за място в Топ 4 в оставащите кръгове до края на кампанията.

Нюкасъл от своя страна остава на едва 14-а позиция с актив от 35 точки до момента.

Още на почивката Тотнъм имаше гол аванс в резултата, след като Насер Шадли изведе гостите напред в резултата след половин час игра.

Веднага след почивката обаче резултатът бе изравнен, след като Джак Колбак прати кълбото в мрежата зад Юго Лорис.

В 53' Кристиан Ериксен отново изведе Тотнъм напред в резултата, а в самия край Хари Кейн реализира своя гол №30 за сезона, оползотворявайки асистенция на Ерик Ламела за крайното 1:3.