Хановер вкара 4 след почивката и излезе 6-ти в Бундеслигата

Хановер 96 вкара четири гола след почивката и обърна домакина Щутгарт с 4:2 в мач от 11-ия кръг на германското футболно първенство. Така възпитаниците на Мирко Сломка събраха 17 точки и се изкачиха на шесто място в класирането.

Щутгарт пък прекъсна серия от пет мача без поражение в Бундеслигата и падна на 12-а позиция с 13 точки.

Двубоят започна отлично за домакините, който откриха резултата в 21-ата минута, когато Кристан Гентнер се разписа с удар по диагонала от наказателното поле след подаване на Рафаел Холцхаузер от дясно.

Малко по-късно Маме Диуф се възползва от лошо върната топка от Холцхаузер и остана сам срещу Свен Улрайх, но стреля в гредата. В 37-ата минута Ведад Ибишевич направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Саболч Хущи срещу Гентнер в пеналта.

С оглед на показаното преди почивката нищо не предвещаваше обрат, но през втората част гостите се разиграха и стигнаха до трите точки. В 57-ата минута Артур Собиех намали след грешка на Улрайх. Ларс Щиндъл центрира в наказателното поле, вратарят на домакините изпусна топката и полякът вкара отблизо за 1:2.

Хановер продължи да атакува и в 65-ата минута Ян Шлаудраф изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сердар Ташчъ в наказателното поле. Три минути по-късно Улрайх успя само да избие удар на Диуф и Мохамед Абделауе направи добавка за 3:2.

В 73-ата минута гостите получиха втора дузпа след фаул на Артур Бока в пеналта срещу Щиндъл и Абделауе с втория си гол оформи успеха на Хановер от бялата точка. Новакът Гройтер Фюрт остана без домакинска победа за сезона, след като допусна обрат на собствен терен срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Възпитаниците на Майк Бюскенс завършиха мача с 9 души и останаха на предпоследното място със 7 точки. Гостите пък се изкачиха до осмата позиция с 16 точки. Гройтер Фюрт поведе в десетата минута с гол на Бернд Нерих от дузпа след фаул на Оскар Венд срещу Джералд Асамоа в наказателното поле.

Само две минути по-късно обаче бившият футБолист на Борусия Мьонхенгладбах Томас Клайне получи директен червен картон след умишлено нарушение срещу Патрик Херман.

В средата на първата част гостите изравниха, след като Венд засече с глава добро центриране на Херман от дясно. Домакините стигнаха до второ попадение две минути преди почивката, въпреки че играеха в числено намален състав.

При контраатака Едгар Приб получи пас в пеналта от Асамоа и направи 2:1 за Фюрт. През втората част обаче Борусия засили натиска и стигна до победата. В 51-ата минута Хавард Нордвейт центрира от корнер към близката греда, Майк Ханке продължи с глава и Мартин Щранцъл също с глава отблизо изравни.

Само шест минути по-късно Херман направи 3:2 с глава след подаване в пеналта от дясно на Лукас Руп, информира БТА.

В първата минута на добавеното време Милорад Пекович от домакините игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт и червен картон. Торбен Маркс пък реализира от бялата точка за крайното 4:2 за Борусия.