Хановер с първа победа от седем мача

Хановер най-накрая се върна на победния път, след като се наложи над Айнтрахт с 2:0. Гостите завършиха мача с десет човека и слязоха още надолу в класирането.

Маме Бирам Диуф откри резултата в 24-ата минута, а Саболч Хущи направи аванса на зелено-черните от два гола в 68-ата.

Мартин Ланих от състава на Айнтрахт беше отстранен в 57-ата минута, а треньорът им Армин Фе трябваше да догледа срещата от трибуните в последните 23 минути от срещата.

Така след само две точки в последните си седем мача, отборът на Хановер най-после вкуси победата и се изкачи на 6 точки от зоната на изпадащите. Айнтрахт пък, които си гарантираха участие в 1/16-финалите на турнира Лига Европа напролет, също е в средата на класирането, но няма победа в девети пореден мач.