Хамес: Творим история, но най-трудното тепърва предстои

снимка: БТА/XINHUA

Героят на Колумбия на Мондиал 2014 до момента Хамес Родригес трудно намираше думи след историческото класиране на страната му на четвъртфиналите.

Съотборникът на Димитър Бербатов в Монако бе с основен принос за успеха, отбелязвайки и двете попадения за победата с 2:0 над Уругвай на осминафиналите.

Хамес Родригес заслужено бе избран за играч на мача, което му се случва за трети път в Бразилия 2014. Освен това той излезе еднолично на първо място при топ реализаторите на шампионата с пет попадения в четири мача, изпреварвайки Неймар, Лионел Меси и Томас Мюлер, които имат по 4 гола.

"Щастлив съм, защото творим история, но най-трудното тепърва предстои", бяха първите думи на Родригес след мача с Уругвай.

"Както всеки футболист, винаги съм мечтал да играя на световно първенство. Радвам се, че съм тук и искам още повече", добави перлата на Колумбия.

"Сега ни предстои мач с Бразилия. Ще направим всичко, за да постигнем нова победа. Знаем, че няма да бъде лесно, защото бразилците са много опасен противник", завърши Хамес Родригес.

Съотборникът му Джаксъм Мартинес също изключително щастлив след историческия успех на своя отбор.

"Колумбия е щастлива. Това е прекрасно! Ние също можем да бъдем радостни, че сме на четвъртфинал.

Времето за големите празници обаче още не е дошло. Ще бъде тежко, но ще се постараем. Мач срещу Бразилия на световно първенство е сериозно предизвикателство", каза Мартинес.