Хамбургер спря победната серия на Борусия (Дортмунд)

Отборите на Хамбургер и Борусия (Дортмунд) не успяха да се победят в среща от 24-я кръг на немската Бундеслига и завършиха при резултат 0:0. Играчите на Юрген Клоп са тези, които могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, след като направиха куп пропуски пред вратата на домакинтие.

Със спечелената точка Хамбургер се отдалечи на две от зоната на изпадащите, но остава на опасната 15-та позиция, като вече четвърта среща няма победа.

Борусия (Дортмунд) също запазва своята 10-та позиция с актив от 29 пункта.

Джоузеф Зинбауер започна срещата с Дробни,Дикмайер, Джору, Клебер, Вестерман, Мюлер, Бехрами, Ирачек, Гоуайда, Олич и Щибер.

Юрген Клоп заложи на Вайденфелер, Лирх, Суботич, Хумелс, Шмелцер, Бендер, Гюндоган, Ройс, Кагава, Михтарян, Обамеянг.

Срещата започна с доста здрава битка, като до 20-тата минута преобладаваха предимно нарушенията, което доведе и до смяната на капитана на Хамбургер Йоан Джору в 18’.

Само минута по-късно Мохамед Гоуайда като по чудо не се разписа във вратата на Роман Вайденфелер, след като получи чудесна топка в близост до вратата на гостите.

До края на първата част продължиха да преобладават нарушенията, а играчите на Юрген Клоп стигнаха до голово положение едва минута преди почивката. Шинджи Кагава подаде добре към Хенрих Михтарян, но изстрелът на последния мина встрани от целта.

10 минути след почивката, в рамките само на 60 секудни гостите изпуснаха две чисти положения. Първо Кевин Кампл не се възползва добре от извеждащ пас на Илкай Гюндоган, а след това и шутът на Марко Ройс премина в страни от вратата на Хамбургер.

След 60-тата минута възпитаниците на Юрген Клоп подложиха домакините на нов натикс, но отново не успяха да намерят очертания на вратата, като Свен Бендер и Пиер-Емерик Обамеянг пропуснаха изгодни положения.

Последваха 10-тина спокойни минути на „Имтек арена”, но след 75-тата минута „жълтите” отново предприеха офанзивна акция, по посока вратата на Ярослав Дробни.  Ройс, Кампл, Гюндоган и Свен Бендер изпуснаха да се разпишат до края на срещата, като по този начин серията от четири поредни победи за гостите бе прекъсната.