Хамбургер подчини Щутгарт и се върна на пътя на победата

галерия:

Хамбургер постигна първи успех от два мача насам в немската Първа Бундеслига, след като днес воденият от Армин Фее тим се справи с 4:2 при домакинството си на страдащия през този сезон отбор на Щутгарт.

 

Двубоят на "Нордбанк Арена" се оказа повече от атрактивен, като освен шест попадения в двете врати, зрителите видяха и червен картон на румънския национал Киприян Марика, който остави "швабите" с човек по малко след едва 15 минути игра.

 

Преди това пък и двата тима си бяха отбелязали по един гол, като Пиотр Троховски бе открил за Хамбургер в 3', а антигероят за Щутгарт Марика бе изравнил малко след това. Вече и с човек повече на терена, домакините довършиха своя съперник още до края на първите 45 минути, като с голове на Питройпа и Младен Петрич, резултатът вече набъбна на 3:1.

 

Домакините пък бяха изненадани още в самото начало на втората част, когато Гентнер намали на 3:2, ала за повече тимът на Щутгарт нямаше сили. В 60' пък Хамбургер успокои феновете си, когато холандската легенда Рууд ван Нистелрой оформи крайното 4:2.

 

По този начин Хамбургер събра актив от 21 точки след 14 изиграни срещи, което доближи тима до първата четворка в Бундеслигата. Щутгарт пък остава в дъното, все още опитвайки се да изплува нагоре.