Хамбургер близо до спасение след минимална победа

снимка: hsv.de

Отборът на Хамбургер постигна много важна победа в борбата си за оцеляване в Бундеслихата. Отборът от Хамбург победи с минималното 1:0 тима на Хановер в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол реализира кореецът Хеунг Мин Сон в 12-та минута.

В същото време отборът на Херта бе на прага на сензацията след като с десет човека успя да обърне като гост тима на Байер Леверкузен, но вкара на мача „аспирините" изравниха за зрелищното 3:3.

Шурле (44) и Кислинг (51) дадоха преднина на домакините. Ласога (63) малко след това обаче върна един гол, а минута по-късно Леван Кобиашвили получи червен картон и остави Херта с човек по-малко. Въпреки това с два гола на Торун (71, 77) тима на Херта поведе за първи път в мача. Шест минути преди края на мача Щефан Кислинг с глава обаче оформи крайното 3:3.

Друг отбор застрашен от изпадане - Аугсбург постигна много важна победа с 2:1 като гост на Волфсбург. Гостите откриха в 13-та минута с попадение на Торстен Ойерл, но Патрик Хелмс изравни. Две минути преди края на мача Себастуиан Лангкамп донесе победата на Аугсбург, която може да се окаже решаваща за спасението на тима.

В класирането Хамбургер е на 14-то място с 34 точки. Над чертата е още и отбора на Аугсбург с 33 точки. В зоната на изпадащите е тима на Кьолн, който има мач по-малко и актив от 29 точки. Херта със своите 28 точки заема второто място отзад напред в класирането