Халилходжич: Съдиите ни порязаха, защото не сме Бразилия

Треньорът на Алжир Вахид Халилходжич не скри разочарованието си след поражението от Белгия с 2:1 в първия мач на "пустинните лисици" на Световното първенство 2014.

На полувремето Алжир водеше с 1:0, но през втората част допусна пълен обрат след голове на Фелайни и Мертенс.

След двубоя Халиходижч бе категоричен, че при втория гол на Белгия е имало нарушение срещу Фегули.

"Да, подвигът не беше далече. Аз съм много разочарован и за това има причини. През второто полувреме дадохме на белгийците да правят своята игра. При първия гол показахме наивитет. При втория гол имаше очевиден фаул срещу Фегули.

Този фаул щеше да бъде свирен, ако ние бяхме Бразилия. Но винаги става така с малки отбори като нашия. Е, добре двата гола на белгийците бяха логични.

Поздравих моите играчи за това, че показаха морал. Сега трябва да се подготвим добре срещу Южна Корея, защото това ще бъде решаващият мач. Сега не е моментът да плачем", сподели спецът.