Халф на Шалке 04 претърпя операция

Полузащитникът на Шалке 04 Юлиан Дракслер претърпя операция заради фрактура на лъчевата кост на лявата ръка, съобщи ДПА. 19-годишният Дракслер получи травмата в снощния мач от шампионската лига срещу Монпелие в Гелзенкирхен.

Той изравни резултата за 1:1 през първото полувреме, а след това беше спънат в наказателното поле и Клаас-Ян Хунтелаар изреве германците напред от отсъдената дузпа. При нарушението на Гари Бокали, който получи червен картон в ситуацията, Дракслер падна лошо на лявата си ръка и получи фрактурата.

Въпреки че завърши мача с човек по-малко, Монпелие стигна до равенството 2:2 с гол на Сюлейман Камара в последната минута. В лагера на Шалке се надяват Дракслер да се възстанови бързо. Той ще може да тренира скоро със специална карбонова шина на ръката.