Халеп с отличен старт в Хертогенбош

Румънката Симона Халеп започна успешно защитата на титлата си на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 250 хиляди долара.

Водачката в схемата Халеп се наложи в първия кръг над квалификантката Олга Говорцова (Беларус) със 7:5, 6:2, информира БТА.

Румънката, която през миналия месец игра финал на "Ролан Гарос", не допусна пробив при победата над Говорцова след 79 минути игра. За място на четвъртфиналите третата в световната ранглиста Халеп ще срещне германката Аника Бек.

Поставената под номер 2 Доминика Цибулкова (Словакия) отпадна на старта след загуба от Ярослава Шведова (Казахстан) с 2:6, 6:3, 3:6.

Третата в схемата Южени Бушар (Канада) също напусна рано турнира след поражение в първия кръг от Ваня Кинг (САЩ) след 6:2, 3:6, 3:6.