Х-факторът Меси преобрази Барса на "Камп Ноу", ПСЖ остана на косъм от сензацията (ВИДЕО И СНИМКИ)

Половин час преди края на срещата между Барселона и ПСЖ "Камп Ноу" изригна при появата на Меси, който вдъхна нужния кураж на своите съотборници да стигнат до 1:1 срещу ПСЖ и да продължат похода си към 3-а европейска купа в рамките на само 5 години.

Хавиер Пасторе смълча трибуните в 50' след магическа комбинация с Ибрахимович, а 10 минути след това на терена се появи Меси, който започна на пейката. Именно той беше в основата на попадението на Педро (70), който класира каталунците напред с общ резултат 3:3 след 2:2 на "Парк де Пренс".

Освен че се класира за полуфиналите, Барселона запази и невероятния си актив в домакинските мачове, като вече 21 мача каталунците са непобедени - ....

Лео Меси пък за пореден път доказа, че е движещата сила на този отбор, а в минути, в които беше на терена, ПСЖ не приличаше на отбора, който беше в първия час на игра, а рискът на Виланова с включването на контузения Меси се оказа оправдан.

Футболистите на ПСЖ могат да си тръгнат с високо вдигната глава, като парижани изиграха страхотен мач и пропуските през първата част не позволиха на гостите да стигнат топ 4 на Шампионската лига.

Жребият за полуфиналите пък ще се проведе в петък в 13:00 часа българско време, а освен Барселона там са отборите на Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд.

И в двата състава имаше изненади, като Лео Меси започна на резервната скамейка, а нападението на Барса бе поверено на Вия, Сеск и Педро, докато в защита започна Адриано, който беше под въпрос преди срещата. Дейвид Бекъм също седна на скамейката, а неговото място бе заето от Марко Верати - вижте стартовите състави на двата отбора.

Срещата започна динамично, като още във 2' Шави изпълни перфектен пряк свободен удар, който мина буквално на 1-2 сантиметра от страничната греда, а зрителната измама накара всички на стадиона да подскочат от радост.

Последваха проблеми за каталунската защита, която изпусна Моура и Лавеци, но при първия случай Валдес се намеси при удар в тялото му, а аржентинското крило бе успешно блокиран от Адриано и Пике. Срещата продължи в бързото си темпо, като Иниевста и Шави можеха да се разпишат, но стреляха в аут, а Лавеци последва техния пример, след като навърза 4-ма и от границата на наказателното поле стреля високо в аут.

В 21' се стигна до най-доброто положение за Барса, след като Шави изведе Педро в наказателното поле, а нападателят предизвика суматоха с центрирането си, а впоследствие и стреля, но отново на сантиметри встрани. Само три минути по-късно Ибра изведе отлично Лавеци в наказателното поле, но Валдес се намеси блестящо, а Адриано помогна, като блокира добре нападателя - все още 0:0 на "Камп Ноу".

В 28' Валдес трябваше да показва класа, когато Верати изведи Ибра в наказателното поле, а той центрира към Моура, чийто удар с глава беше насочен в сглобката на вратата, но националът на Испания реагира добре и изби в корнер. Няколко минути по-късно Алекс стреля с глава, но отново Валдес чудесно парира.

Към края на полувремето Жале трябваше да излезе извън терена, след като се наложи намеса на медицинския екип. Барса се възползва максимално и Вия беше изведен на отлична позиция, но нападателят бе неточен и от няколко метра прати топката в аут. До края на полувремето каталунците отправиха още няколко удара, но до гол не се стигна, а домакините не отправиха нито един точен изстрел към вратата на Сиригу.

Втората част започна с натиск на Барса, а именно това чакаха гостите - топката бе отнета преди центъра и Пасторе и Ибра бързо изнесоха в полето на домакините. Златан напредна и изведе Пасторе отляво в наказателното поле, а аржентинецът си нагласи топката на левия крак и стреля, а въпреки опита на Валдес топката се оплете в мрежата - 0:1 за парижани, а Меси се насочи към тъчлинията да загрява.

Това обърка Барселона, която започна да играе хаотично, а при нова контраатака Ибра отново изведе Пасторе, а аржентинският плеймейкър от 10 метра не уцели хубаво топката и я прати в аут. В 61' при разбъркване в пеналта на ПСЖ Алвеш можеше да реализира, но той стреля високо над вратата.

Минута след това Адриано се наложи да напусне заради контузия, а на негово място влезе Бартра. Меси пък бе посрещнат с овации, когато замени Фабрегас - всички погледи бяха насочени към Ла Пулга да поведе Барселона към обрат.

Това даде увереност на испанския колос, който натисна здраво, а първият удар на Меси беше париран. След това Иниеста беше блокиран отлично, а Сиригу трябваше да се намесва решително при удар на Педро - изключителни минути за Барса.

Натискът продължаваше да се усилва, като "Камп Ноу" чакаше неговия герой да избухне - в 71' Меси под овациите на стадиона напредна в половината на съперника, справи се с Верати и пусна към Вия в наказателното поле. Той между трима успя да чукне към Педро, който с кинжален удар простреля вратата на гостите и митичният стадион изригна - 1:1 и отново Барса беше на полуфинал.

След попадението Барселона заигра много спокойно и владееше положението на терена, а френският гранд трудно минаваше дори центъра. На терена се появиха Бекъм и Гамейро, които да разнообразят играта, но Барса продължаваше да диктува темпото, а Тито вкара и Сонг, който да задържа топката в центъра.

Иниеста пък пропусна да донесе и успех на Барселона, след като направи страхотен финт и матира трима в бял екип, но не успя да завърши от малък ъгъл и стреля в аут. ПСЖ пък продължи безидейната си игра и в края, като дори не създаде положение, с което да стигне до полуфиналите. В отчаянието си Ибра стреля с глава в края, но твърде леко и не затрудни Валдес.

szólj hozzá: Barcelona vs PSG 1:1 MATCH HIGHLIGHTS