Гулбис спря устрема на Григор Димитров в Индиън Уелс

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от латвиеца Ернест Гулбис с 6:2, 1:6, 5:7 в среща от третия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ с награден фонд 6,169,040 долара.

Гришо не успя да продължи с доброто си представяне, след като бе спрян от Гулбис.

Това е своеобразен реванш за латвийския тенисист, който загуби от Гришо в Акапулко. Двубоят продължи близо 2 часа като предложи много здрава битка на корта.

Първия сет започна много добре за Григор и той с разнообразни отигравания не оставяше шанс на 18-ия в ранглистата Гулбис.

Българинът стигна до два пробива и размаза съперника си с 6:2, като загуби само пет точки в своите отигравания.

4072095

Играта на Гришо в първия сет радваше зрителите по трибуните

Вторият сет предложи коренна промяна в играта на двамата тенисисти. Гулбис започна да става по-стабилен и по-силен от крайната линия, докато Гришо стана много колеблив и играта му тръгна надолу. В целия втори сет Григор спечели само един гейм и отстъпи с 1:6.

В третия сет двамата тенисисти се хванаха за гушите и зарадваха феновете по трибуните с много качествен тенис.

Григор получи бързо точка за пробив, но Гулбис я отрази със страхотен ас. След това латвиеца имаше шанс да пробие сервиса на Гришо, но непредизвикани грешки го лишиха от пробива и той се ядоса зверски като счупи ракетата си на корта и бе предупреден от съдията.

4072099

Дойде ред отново на Григор да стигне до точка за пробив, но отново Гулбис показа най-синото си оръжие - сервиса.

Така се стигна до 5:5, където Гулбис стигна до две точки за пробив след грешка на Григор.

Българинът спаси първия, но при втория латвиеца на сгреши и получи шанс да вземе мача. Гулбис нямаше грешка при сервиса си и спечели третия сет, с което триумфира в мача.

Така за един месец Гулбис победи два пъти Григор Димитров , а българинът записа една победа на турнира в Акапулко, където спечели и титлата по-късно.