Гуардиола: Резултатът е отличен, но няма да подценим реванша

галерия:

снимка: ройтерс

Треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола е изключително доволен след разгромната победа с 5:0 над Алмерия в първа среща от полуфиналната фаза на турнира за Купата на Краля.

 

Наставникът все пак не подценява съперника и иска от своите подопечни да се отнесат сериозно към срещата реванш, в която домакин ще бъде тима на Алмерия.

 

"Това е един страхотен резултат, но ние научихме своя урок от сблъсъка с Бетис и знаем, че нямаме право да се отпускаме," заяви Гуардиола веднага след края на мача пред Marca.

 

"Изпитваме респект към съперника си и ще покажем най-доброто, на което сме способни в срещата реванш. В момента имаме голяма преднина, но това не означава, че ще подценим Алмерия," добави наставникът на Барселона.