Гуардиола: Извадихме късмет

Треньорът на европейския и световен клубен шампион Байерн (Мюнхен) Пеп Гуардиола отдаде значимото на фантастичния гол на Тиаго Алкантара срещу домакините от Щутгарт. Волето на испанския халф в добавеното време на мача донесе измъчената победа на баварците с 2:1.

Гуардиола призна, че отборът му е извадил страхотен късмет с попадението в 93-та минута на мача.

Байерн бе далеч от познатото си ниво и изглеждаше като бледа сянка на себе си през първите 75 минути на двубоя. Към този момент еврошампионите изоставаха с 0:1 след гол Ибишевич през първото полувреме.

Босненският национал откри резултата в 29-ата минута с шут от десетина метра. След това, обаче, нападателят и съотборникът му Мартин Харник изпуснаха добри възможности да удвоят преднината на своя отбор и до голяма степен да предрешат изхода на срещата.

Пропуските им бяха наказани от резервата Клаудио Пизаро, който изравни резултата в 76-ата минута. В добавеното време на мача Тиаго Алкантара донесе трите точки на мюнхенския гранд след акробатичен удар с воле.

Този гол донесе на Байерн 43-и пореден мач без загуба на домашната сцена, което е абсолютен рекорд.

Треньорът на баварците призна след края на сблъсъка, че отборът му е имал доста късмет да си тръгне с победа от Щутгарт.

"След смените на Пизаро и Манджукич създадохме повече голови положения. Щутгарт игра много силно през първия половин час, бяха по-агресивни и спечелиха много единоборства. Това ни затрудни и имахме проблем да открием своя ритъм."

След тази победа Байерн (Мюнхен) дръпна с 13 точки на Байер (Леверкузен) и със 17 на Борусия (Дортмунд). Слабата форма на двата преследвача улеснява допълнително похода на баварците към поредна титла. "Аспирините" имат три поредни загуби в шампионата, а Дортмунд нямат победа в последните си 4 срещи, записвайки два равни и две загуби.

Последните победи на Леверкузен и Дортмунд в първенството са съответно от 7 декември и 30 ноември миналата година.

В следващия кръг през уикенда Байерн посреща Айнтрахт (Франкфурт), Леверкузен е домакин на Щутгарт, а Борусия ще гостува на новаците от Брауншвайг.