Гуардиола: Имаме нужда от още време

Треньорът на германския шампион Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола, изказа мнението си, че неговия отбор има нужда от още време, за да се подготви. Умората и контузиите на футболистите оказват своето влияние.

Баварците започнаха новия сезон със загуба с 2:0 от Борусия Дортмунд в мач за Суперкупата на Германия в сряда. С голове на Хенрих Мхитарян и Пиер-Емерик Обамеянг тимът на Юрген Клоп победи за 2-ри пореден път именития си съперник за Суперкупата.

В стартовите 11 на настоящия шампиона на Германия липсваха Бастиан Швайнщайгер, Филип Лам и Марио Гьотце. Гуардиола, призна обаче, че неговият отбор се е представил много зле и трябва да се възстванови възможно най-бързо преди мача с Волфсбург на 22-ри август.

Играхме добре през първите 15 минути, но след това нещата се обърнаха. Отстъпвахме много и през 2-рата половина. Все още ни трябва време, за да се подготвим. Опитахме се да играем подобаващп, но имахме сериозни проблеми в опитите си да контролираме играта. Имаме много работа.“, сподели специалистът.

Испанецът изрази и недоволствовто, се тимът му е разполагал само с 8-9 напълно готови футоблисти.

След срещата се установи и сериозната контузия на дефанзивния полузащитник Хави Мартинес, който може да пропусна голяма част от предстоящия сезон в Бундеслигата.