Грозни сцени на класиката Бока - Ривър, четирима играчи в болница (ВИДЕО)

Четирима футболисти на Ривър Плейт са откарани в болница, след като пострадаха от сълзотворен газ от запалянковци на Бока Хуниорс, а дербито на осминафиналите в турнира Копа Либертадорес между два от аржентинските грандове беше прекратено на почивката при резултата 0:0.

Инцидентът се случи на стадион "Бомбонера" в Буенос Айрес, когато футболистите излизаха от тунела за началото на второто полувреме на двубоя. Телевизионните камери показаха Лео Понсио и Леонел Ваниони да плискат лицата си с вода в опит да намалят ефекта от сълзотворния газ, с който бяха напръскани.

По-късно Понсио, Ваниони, Матиас Краневитер и Рамирес Мори са били приети в болница за лечение, описано от аржентиските медии като "изгаряне".

След кпрекратяването на двубоя футболистите на Ривър Плейт бяха изведени от стадиона под засилена полицейска охрана. Първата среща завърши с победа 1:0 в полза на Ривър. "Ще помогнем на полицията да намери отговорните за случая възможно най-бързо. Приемаме нашата отговорност, но тя няма нищо общо с футболистите", заяви Даниел Ангеличи, президент на Бока Хуниорс.

Дисциплинарната комисия на КОНМЕБОЛ ще се събере в петък, за да реши дали трябва да се изиграе и второто полувреме от прекратения мач. Това е поредният инцидент, свързан с футбола в Аржентина и Южна Америка.

През 2013 година боливийски запалянко беше убит със сигнална ракета от фенове на бразилския Коринтианс по време на мач от Копа Либертадорес. Друг от най-популярните аржентински клубове Расинг се класира за четвъртфиналите в турнира, след като победи с 2:1 у дома Монтевидео Уондърърс. Първата среща завърши наравно 1:1.

Колумбийският Атлетико Насионал отпадна от надпреварата, въпреки успеха си с 1:0 като домакин над Емелек. Еквадорците победиха с 2:0 в първия двубой и продължават на четвъртфиналите.