“Гризлитата“ схрускаха шампиона, Лейкърс с втора победа без Браун (ВИДЕО)

Мемфис Гризлис записа 5-ата си победа от началото на сезона в НБА, след като тази нощ изненада неприятно шампиона Маями Хийт и го победи у дома със 104:86.

"Горещите" влязоха в мача като отбора с най-добро нападение в лигата, отбелязвайки средно 107.5 точки на двубой, но тази нощ те така и не разгърнаха пълния си потенциал в нападение. Освен това Дуейн Уейд записа много слаб двубой и вкара едва 3 коша от цели 15 опита.

В същото време Руди Гей и компания вдигнаха много нивото си, най-вече от зоната за три точки. Те отбелязаха 14 тройки, а преди срещата стреляха 33% зад 8-метровата линия.

Още във втората четвърт Мемфис направи серия от 12:1, благодарение на която поведе с 15 точки на полувремето. Хийт намали разликата до 7 точки след началото на 4-ата част, но след това последва нова силна игра на "гризлитата" в нападение и защита, което осигури категоричната победа.

Изненадващо най-полезен за домакините беше Уейн Елингтън, който записа най-доброто си постижение в кариерата - 25 точки, от които 16 във втората четвърт. Руди Гей завърши с 21 точки, 8 борби и 5 асистенции, докато Зак Рандолф се отчете с дабъл-дабъл - 18 точки и 12 борби.

Крис Бош беше най-резултатен за "горещите" с 22 точки, а ЛеБрон добави 2 по-малко, а към тях прибави 10 борби и 6 асистенции. Останалите в тима разочароваха, а резервната скамейка на "гризлитата" надигра тази на Маями с 41:26.

Лос Анджелис Лейкърс пък записа втора поредна победа, откакто Майк Браун беше уволнен от поста старши треньор. Рано тази сутрин "езерняците" спечелиха срещу Сакраменто Кингс със 103:90.

"Кралете" бяха надиграли звездния тим два пъти по време на предсезонната подготовка, но тази вечер нямаха отговор на разнообразната игра в атака на домакините, а звездата на тима Дамаркъс Казънс не игра заради наказание.

Решаваща за успеха се оказа третата четвърт, когато Сакраменто се доближи до Лейкърс на 4 точки след кош на Томпсън, но последваха 11 поредни точки за Коби и компания, а след това разликата остана двуцифрена до края на срещата.

Дуайт Хауърд записа силна вечер с 23 точки и 18 борби, докато Коби Брайънт наниза 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Гасол и Мета Уърлд Пийс се отчетоха с по 18.

За Сакраменто изненадващо най-резултатен беше Фредет с 18 точки за само 10:45 минути игра, а Томпсън записа дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби.