Гришо загрява за Уимбълдън с "абоната" Бердих

Шампионът от “Куинс Клуб” Григор Димитров е заявил участие в демонстративния турнир "BNP Paribas Tennis Classic", който се провежда на кортовете на престижния "The Hurlingham Club" в Лондон.

Това ще бъде и генерална репетиция на 23-годишния хасковлия за започващия следващата седмица Уимбълдън, жребият за който ще бъде теглен този петък (20 юни).

Гришо ще изиграе само един мач в "The Hurlingham Club", а негов съперник ще бъде световния номер 6 Томаш Бердих.

Двубоят между двамата е втори в програмата на турнира за четвъртък, като се очаква българинът и чехът да излязат на корта след 17:30 часа българско време. За съжаление мачовете от демо надпреварата в Лондон няма да могат да се следят на живо в интернет.

Това ще бъде четвърти официален и общо шести мач между Димитров и Бердих, като Гришо е допуснал само една загуба срещу цели пет победи. Единственото поражение за българина бе на Мастърса в Мадрид през таи година, където той отстъпи на чеха в три сета - 6-3 3-6 2-6.

"Това ще бъде първото ми участие в "BNP Paribas Tennis Classic". Чувал съм толкова много добри неща за този клуб и нямам търпение да играя там", каза Гришо преди началото на турнира.

В "BNP Paribas Tennis Classic" за заявили участие имена като Рафаел Надал, Анди Мъри, Джо-Уилфред Цонга, Кеи Нишикори и др.