Гришо помете франсе и е на 1/4 финал в Бризбейн

снимка: Guliver/Getty Images

Григор Димитров затвърди добрия сис тарт на 2017-а година и записа втора експресна победа. Хасковлията се класира за 1/4 -финалите на тенис турнира в Бризбейн, след като се разправи с 6:2, 6:4 над французина Никола Маю. Двубоят между двамата продължи малко повече от час.

Най-добрият ни тенисист изигра силен първи сет, в който не остави шансове на съперника си. Българинът показа изключителна стабилност при сервиранията си и загуби едва 2 точки при свой начален удар.

През втората част Димитров срещна далеч по-голяма съпротива от френския си опонент, но класата си каза думата. Гришо стигна до пробив в седмия гейм, който се оказа достатъчен за крайния успех.

След този успех първата ни ракета намира място сред най-добрите 8 в Бризбейн за четвърти път. През последните две години българинът неизменно отпадаше от Роджър Федерер, който този сезон предпочете да играе за „Хопман Къп”. Следващият съперник на Димитров ще е победителят от срещата между Доминик Тийм и Сам Грот.