Гришо отстъпи на Фишер в Турция

снимка: grigor-dimitrov.com

Номер едно в българския мъжки тенис Григор Димитров сложи край на участието си на сингъл в турнира TED Open в Истанбул, след загуба с 0:2 сета от австриеца Мартин Фишер във втория кръг на надпреварата.

 

189-тият в света надви българският талант с 6:3, 7:6(7:4), но въпреки това Гришо ще получи 860 долара от наградния фонд и с 5т. за световната ранглиста.

 

Утре хасковлията ще излезе отново на кортовете в турския град, за да се бори в полуфиналната серия на двойки, където заедно с представителя на домакините Марсел Илхан, ще трябва да се справят с френската двойка Никола Маю и Едуард Роже-Васлен.

 

При успех на Димитров и партньора му, двамата получават по 45т. за ранглистата и по 1800 долара.