Гришо отнесе Сам Куери и се класира за четвъртфиналите във Вашингтон

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове във Вашингтон с награден фонд 1 546 590 долара.

В мач от третия кръг 22-годишният хасковлия се разправи с представителя на домакините Сам Куери, разгромявайки го с 6:3, 6:2 за точно един час игра.

198-сантиметровият американец така и не намери противодействие срещу агресивната игра на Гришо, който го превъзхождаше във всеки елемент на играта.

Димитров наниза 10 аса и не допусна нито един пробив, като в същото време се възползва по най-добрия начин от своите възможности за спечелване подаването на съперника си.

Благодарение на тази победа, освен място на четвъртфиналите, Гришо се осигури 30 000 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, с които ще се завърне в топ 30.

Следващият съперник на Григор Димитров е бившият номер 2 в света и номер 3 в схемата на турнира Томи Хаас (Германия), който отстрани хърватина Иван Додиг след победа с 6:4, 4:6, 7:5.